Tähtsad numbrid

REGISTRATUUR 766 5100
VASTUVÕTT, EMO 766 5169
VALVEÄMMAEMAND 766 5150
PEREARSTIKESKUS 766 5220
HÄDAABI 112

Vaata haigla kontakte

Olulised teenused


TÖÖTERVISHOID

Töötervishoiuarsti vastuvõtt ja tervisekontroll

Loe lähemalt

HAMBARAVI

Hambaravi ja profülaktika lastel ja täiskasvanutel

Loe lähemalt

SÜNNITUS JA NAISTE NÕUANDLA

Telefonil 766 5150 nõustamine raseduse, sünnituse ja sünnitusjärgse perioodi kohta.

Loe lähemalt

  

Värsked uudised

29. juuni 2018

Rasedate nõustamise ja günekoloogilise abi korraldusest Valga haiglas alates 1. juulist

1. juulist muutub rasedusaegse nõustamise ja günekoloogilise abi osutamise korraldus Valga haiglas.

Varasemast suuremas mahus, so igal tööpäeval kell 8-16, toimuvad ämmaemandate iseseisvad vastuvõtud. Ämmaemanda iseseisvale vastuvõtule olete oodatud, kui planeerite rasedust ja soovite eelnevat nõustamist, olete lapseootel ja soovite raseduse jälgimiseks arvele tulla, olete sünnitanud ja soovite sünnitusjärgset nõustamist ja läbivaatust, soovite nõustamist ja/või rasestumisvastaste vahendite korduvretsepti.
Raseduse normaalse kulu korral on raseduse jälgimine ja nõustamine ämmaemanda pädevuses, naistearsti konsultatsioon toimub soovituslikult kaks korda raseduse jooksul. Raseduse kulus probleemide või kõrvalekallete tekkimisel suunab ämmaemand lapseootel naise arsti konsultatsioonile, uuringutele või haiglasse.

Erakorraline ämmaemanda abi on korraldatud Valga haiglas ööpäevaringselt. Lisainfo saamiseks ja küsimustega saab helistada 76 65 150.

Uue teenusena pakub haigla ämmaemanda sünnitusjärgset koduvisiiti. Nii saavad ämmaemand ja noor pere rahulikus, koduses õhkkonnas leida lahendusi lapse sünnitusjärgse hoolduse- ja tervisega seotud küsimustele, näiteks imetamine, vastsündinu režiim, naba hooldus, vannitamine, suhted teiste pereliikmetega (sh lemmikloomad) ja muud tema turvalise keskkonna- ja pere uuenenud rolliga seotud küsimused.

 „Valga haigla ämmaemandad on väga töistes suhetes kliinikumi ja Lõuna-Eesti haigla kolleegidega,“ ütleb haigla juht Marek Seer. „Valga haiglas on kasvuruumi ämmaemandate vastuvõttudele. Näiteks näeb raseduse jälgimise juhend ette normaalse raseduse korral kahte arsti ning kaheksat ämmaemanda visiiti. Võrgustumise raames on kokku lepitud ämmaemandate koolitused kliinikumis. Kohe on algamas imetamisnõustamise õpe, seejärel, juba sügisel, ultraheli ja rasedusaegse diabeedi nõustamise ja jälgimise koolitus.“

Günekoloogiliste probleemidega patsiente võtavad vastu naistearstid. Lisainfo vastuvõttudest telefonil 76 65 100.

Nii arsti kui ämmaemanda plaanilisele vastuvõtule pöördumiseks on vajalik broneerida aeg 76 65 100.

Emade kool jätkab tavapäraselt.

Lapseootel naistele pakutakse Valga haiglas kõiki neile haigekassa poolt ettenähtud teenuseid: hambaravi, eriarstide vastuvõtud perearsti või naistearsti saatekirjaga jm.

Alates 1. juulist ei osuta Valga Haigla sünnitusabi teenust. Sünnitajad saavad valida kas Tartu Ülikooli Kliinikumi naistekliiniku (L. Puusepa 8, Tartu) või Lõuna-Eesti haigla (Meegomäe küla, Võrumaa) sünnitusosakonna vahel.

Lisainfot Kliinikumi ja Lõuna-Eesti Haigla sünnitusosakondade kohta saab nii Valga haigla ämmaemandailt kui osakondade telefonidelt. Tartu Ülikooli Kliinikumi sünnitusosakonna ämmaemanda telefon on 731 9923 ja sünnitusosakonna arstide telefon on 731 9922.  Lõuna-Eesti Haiglas vastab valveämmaemand telefonil 786 8540.

Vajadusel või kiiret reageerimist nõudvas olukorras abistab sünnitajat haiglasse transportimisel kiirabi. Valga maakonnas on 4 kiirabibrigaadi (2 Valgas, 1 Tõrvas ja 1 Otepääl), läheduses asub ka Antsla brigaad. Kõik kiirabid sõidavad maakonda ja neil on sünnitajate abistamiseks vajalik varustus.

06. aprill 2018

Valga Haigla lõpetab külastuspiirangu

Seoses ülemiste hingamisteede haigestumiste vähenemisega lõpetab Valga Haigla külastuspiirangu alates 06.04.2018.

Palume külastajaid kriitiliselt hindama oma tervist! Külastades haiglas olevaid inimesi peaks külastaja olema terve ning võimalusel kasutama kirurgilist maski.

 

22. veebruar 2018

Valga Haigla kehtestab külastuskeelu

Valga Haigla kehtestab alates 22.veebruar 2018 kogu haiglas külastuskeelu!

Keeld on seotud gripi ja ülemiste hingamisteede viirushaiguste kiire levikuga. Palume haiglas ravil viibivaid patsiente kõrgenenud nakkusohu tõttu mitte külastada, et vähendada nii patsientide kui personali nakatumisohtu. 

Terviseameti andmetel on Eestis 12.-18.02.2018 ülemiste hingamisteede infektsiooni haigestunud 6910 inimest, kuid teatamata või arstile pöördumata isikute arv on oluliselt suurem. Hoidke ennast ja lähedasi!

Gripi ja viirushaiguste taandudes teavitab haigla külastuskeelu lõppemisest ning annab sellest avalikult teada.

Info ja kontakt:
Infektsioonist Pilleriin Soodla
pilleriin.soodla@valgahaigla.ee
Tel 766 5216

Nädal numbrites

09.juuli - 15.juuli

Möödunud nädalal

  • erakorralist abi haigla EMOs osutati 161 patsiendile ja Tõrva kiirabibaasis 2 patsiendile;
  • kiirabi sai 114 väljakutset.