Tähtsad numbrid

REGISTRATUUR 766 5100
VASTUVÕTT, EMO 766 5169
VALVEÄMMAEMAND 766 5150
PEREARSTIKESKUS 766 5220
HÄDAABI 112

Vaata haigla kontakte

Uudised

Rasedate nõustamise ja günekoloogilise abi korraldusest Valga haiglas alates 1. juulist

05:33 29. juuni 2018

1. juulist muutub rasedusaegse nõustamise ja günekoloogilise abi osutamise korraldus Valga haiglas.

Varasemast suuremas mahus, so igal tööpäeval kell 8-16, toimuvad ämmaemandate iseseisvad vastuvõtud. Ämmaemanda iseseisvale vastuvõtule olete oodatud, kui planeerite rasedust ja soovite eelnevat nõustamist, olete lapseootel ja soovite raseduse jälgimiseks arvele tulla, olete sünnitanud ja soovite sünnitusjärgset nõustamist ja läbivaatust, soovite nõustamist ja/või rasestumisvastaste vahendite korduvretsepti.
Raseduse normaalse kulu korral on raseduse jälgimine ja nõustamine ämmaemanda pädevuses, naistearsti konsultatsioon toimub soovituslikult kaks korda raseduse jooksul. Raseduse kulus probleemide või kõrvalekallete tekkimisel suunab ämmaemand lapseootel naise arsti konsultatsioonile, uuringutele või haiglasse.

Erakorraline ämmaemanda abi on korraldatud Valga haiglas ööpäevaringselt. Lisainfo saamiseks ja küsimustega saab helistada 76 65 150.

Uue teenusena pakub haigla ämmaemanda sünnitusjärgset koduvisiiti. Nii saavad ämmaemand ja noor pere rahulikus, koduses õhkkonnas leida lahendusi lapse sünnitusjärgse hoolduse- ja tervisega seotud küsimustele, näiteks imetamine, vastsündinu režiim, naba hooldus, vannitamine, suhted teiste pereliikmetega (sh lemmikloomad) ja muud tema turvalise keskkonna- ja pere uuenenud rolliga seotud küsimused.

 „Valga haigla ämmaemandad on väga töistes suhetes kliinikumi ja Lõuna-Eesti haigla kolleegidega,“ ütleb haigla juht Marek Seer. „Valga haiglas on kasvuruumi ämmaemandate vastuvõttudele. Näiteks näeb raseduse jälgimise juhend ette normaalse raseduse korral kahte arsti ning kaheksat ämmaemanda visiiti. Võrgustumise raames on kokku lepitud ämmaemandate koolitused kliinikumis. Kohe on algamas imetamisnõustamise õpe, seejärel, juba sügisel, ultraheli ja rasedusaegse diabeedi nõustamise ja jälgimise koolitus.“

Günekoloogiliste probleemidega patsiente võtavad vastu naistearstid. Lisainfo vastuvõttudest telefonil 76 65 100.

Nii arsti kui ämmaemanda plaanilisele vastuvõtule pöördumiseks on vajalik broneerida aeg 76 65 100.

Emade kool jätkab tavapäraselt.

Lapseootel naistele pakutakse Valga haiglas kõiki neile haigekassa poolt ettenähtud teenuseid: hambaravi, eriarstide vastuvõtud perearsti või naistearsti saatekirjaga jm.

Alates 1. juulist ei osuta Valga Haigla sünnitusabi teenust. Sünnitajad saavad valida kas Tartu Ülikooli Kliinikumi naistekliiniku (L. Puusepa 8, Tartu) või Lõuna-Eesti haigla (Meegomäe küla, Võrumaa) sünnitusosakonna vahel.

Lisainfot Kliinikumi ja Lõuna-Eesti Haigla sünnitusosakondade kohta saab nii Valga haigla ämmaemandailt kui osakondade telefonidelt. Tartu Ülikooli Kliinikumi sünnitusosakonna ämmaemanda telefon on 731 9923 ja sünnitusosakonna arstide telefon on 731 9922.  Lõuna-Eesti Haiglas vastab valveämmaemand telefonil 786 8540.

Vajadusel või kiiret reageerimist nõudvas olukorras abistab sünnitajat haiglasse transportimisel kiirabi. Valga maakonnas on 4 kiirabibrigaadi (2 Valgas, 1 Tõrvas ja 1 Otepääl), läheduses asub ka Antsla brigaad. Kõik kiirabid sõidavad maakonda ja neil on sünnitajate abistamiseks vajalik varustus.

Valga Haigla lõpetab külastuspiirangu

10:02 06. aprill 2018

Seoses ülemiste hingamisteede haigestumiste vähenemisega lõpetab Valga Haigla külastuspiirangu alates 06.04.2018.

Palume külastajaid kriitiliselt hindama oma tervist! Külastades haiglas olevaid inimesi peaks külastaja olema terve ning võimalusel kasutama kirurgilist maski.

 

Valga Haigla kehtestab külastuskeelu

12:44 22. veebruar 2018

Valga Haigla kehtestab alates 22.veebruar 2018 kogu haiglas külastuskeelu!

Keeld on seotud gripi ja ülemiste hingamisteede viirushaiguste kiire levikuga. Palume haiglas ravil viibivaid patsiente kõrgenenud nakkusohu tõttu mitte külastada, et vähendada nii patsientide kui personali nakatumisohtu. 

Terviseameti andmetel on Eestis 12.-18.02.2018 ülemiste hingamisteede infektsiooni haigestunud 6910 inimest, kuid teatamata või arstile pöördumata isikute arv on oluliselt suurem. Hoidke ennast ja lähedasi!

Gripi ja viirushaiguste taandudes teavitab haigla külastuskeelu lõppemisest ning annab sellest avalikult teada.

Info ja kontakt:
Infektsioonist Pilleriin Soodla
pilleriin.soodla@valgahaigla.ee
Tel 766 5216

Valga Haigla sai Selveri annetuskampaanias kogutud raha

10:52 19. veebruar 2018

AS Valga Haigla tänab kõiki annetajaid, kes Selveri kampaanias kaasa lõid! 

Pikem uudis Lõuna-Eesti Postimehest SIIN.

 

14. detsembril kella 12.00 – 15:30 vahel on Valga Haiglas elektrikatkestus. Erakorralise meditsiini osakond töötab.

10:35 11. detsember 2017

Neljapäeval, 14. detsembril, ajavahemikul 12.00 – 15:30 toimub Valga haiglas elektrikatkestus seoses Elektrilevi remonditöödega. Haigla erakorralise meditsiini osakond töötab.
Elektrikatkestuse tõttu on Valga haigla tavapärases töös muudatusi:

  • Varasemalt kella 12.00 – 15:30-ni plaanitud vastuvõtud ja plaaniline töö on üle viidud teistele päevadele. Haigla registratuur teavitab patsiente muudatustest telefoni ja e-posti teel.
  • Elektrikatkestuse ajal ei tööta haigla liftid ja automaatuksed.

 

Valga Haigla pälvis koolitussõbraliku organisatsiooni tiitli

10:47 26. oktoober 2017

Valga haigla pälvis koolitussõbraliku organisatsiooni tiitli Valgamaa kutseõppekeskuse poolt. Haigla kandidatuuri pakkus tunnustamiseks välja kutseõppekeskuse õppekorraldusspetsialist Kärt Kuvvas-Mekk. Tema sõnul peab haigla tööandjana väga oluliseks õppijat toetada. Võimaldatakse koolitusi ning toetatakse töötajaid ka tasemehariduse omandamisel.

Marek Seer jätkab Valga haigla juhina

11:25 06. oktoober 2017

Valga Haigla nõukogu valis neljapäeval, 5. oktoobril toimunud koosolekul senise Valga haigla juhi Marek Seeri haigla juhatuse liikmeks ka järgnevaks kolmeks aastaks. Marek Seer on juhtinud AS Valga Haiglat alates 2008. aastast.

Sünnitus-ja günekoloogia osakond on puhkusel 6. augustini

10:09 17. juuli 2017

Sünnitus- ja günekoloogia osakond on kollektiivpuhkusel 17. juulist kuni 6. augustini (kaasa arvatud). Sõltumata puhkuste perioodist jätkub tööpäeviti naistearsti ambulatoorne vastuvõtt ning erakorralised patsiendid ja rasedad saavad samuti abi.

Muudatused seoses Valga Haigla estakaadi renoveerimistöödega algavad teisipäevast, 27. juunist

14:38 26. juuni 2017

Alates teisipäevast, 27. juunist 2017 antakse seoses Valga haigla estakaadi renoveerimistöödega kogu estakaadi ala üle ehitajale. Sellega seoses suletakse kõik estakaadi peal ja all olevad pääsud hoonesse, välja arvatud peauks.

Peauks jääb avatuks töötajatele ja külastajatele, sealhulgas erakorralise meditsiini osakonda pöördujatele ka väljaspool tööpäeva.

Kiirabi saab sisenemiseks kasutada hoone peaust või hoone tagaküljel olevat pääsu 0-korrusele.

Teavitame täiendavalt haiglasse pääsemise korraldusest enne peaukse sulgemist renoveerimistööde käigus.

Ajutiste sissepääsude joonis.http://www.valgahaigla.ee/haigla/varia/galerii/

 

Raul Vatsa

Valga haigla haldusjuht

tel 766 5205