ÄMMAEMANDA
NÕUANDETELEFON

Valga haiglas alustas tööd erakorralise meditsiini osakonna juhatajana dr Laur Särg

09:04 18. juuni 2019

Osakonna juhataja tööle asumisel esitasime talle mõned küsimused.

- Kes on uus Valga Haigla erakorralise meditsiini osakonna (EMO) juhataja?

- Olen isa, abikaasa, arst, ettevõtja, Peedu kooli kaasasutaja, kaitseväes reservistina kapteni auastmes arst, mesinik ehk siis peaaegu nagu hunt Kriimsilm. Erialaselt olen erakorralise meditsiini arst, töötan nii SA TÜK EMO-s kui ka Tartu kiirabis reanimobiiliarstina.

- Millised on esimesed muljed?

- Muljed on positiivsed. Kuna alustasin oma iseseisvat arstikarjääri 2010 aastal just Valga Haigla EMO-st siis tean siinset personali ning töökorraldust juba päris hästi varasemast. Samuti olen teadlik EMO murekohtadest ja maakonnahaigla eripäradest. Vahepeal olen omandanud kogemusi ja teadmisi, mida proovin nüüd siin rakendama hakata.

- Milliseid muudatused on plaanitud?

- Kindlasti toimivaid asju oluliselt muutma ei hakka. Küll aga sooviks kogu EMO tööd muuta kaasaegsemaks ning nii personali- kui ka patsiendisõbralikumaks. Plaanis on pöörata tähelepanu paremale teavitustööle, tagada haigetele kiirem ja probleemile vastavam käsitlus, seal hulgas õe iseseisev vastuvõtt. Soovin valveringi kaasata uusi noori arste. Olla uue EMO ehitusel nõu ja jõuga toeks, et Valga Haigla EMO jääks ka edaspidi piirkonnas tagama parimat erakorraliste haigete käsitlust.

"Dr Särg on väga oodatud täiendus Valga haigla meeskonnas, oma senise kogemusega on tal kindlasti võimalik muuta erakorralise abi pakkumine meie haiglas veelgi paremaks. Loodame leida ka uusi töötajaid ja tõhustada koostööd kliinikumiga."  kommenteeris ravijuht  dr Pilleriin Soodla.