ÄMMAEMANDA
NÕUANDETELEFON

Valga haigla töökorralduslikud muutused

06:45 03. juuli 2020

Alates 03.07.2020 on jõustunud Valga haiglas mõned muutused, millega palume teid tutvuda.

1. Kontrollpunkti Valga haiglasse sisenemisel enam ei ole. Kontrollpunktide töö taastatakse vastavalt TÜK infektsioonikontrolli teenistuse soovitustele lähtudes epidemioloogilisest olukorrast.
  2. COVID-19 analüüs tehakse ainult haiguskahtlusega patsientidele. See tähendab, et lõpetatakse aerosoole genereerivate protseduuride (anesteesias tehtavad operatsioonid, endoskoopilised uuringud jt) eelne COVID-19 testimine. Testimisega taasalustatakse vastavalt epidemioloogilisele olukorrale paralleelselt kontrollpunktide töö taastamisega.
  3. Kui ei ole pritsmete tekkimise ohtu, ei pea töötajad patsiendiga lähikontakti korral kandma kirurgilist maski. Töötajad peavad järgima nii ambulatoorses kui statsionaarses töös patsientidega lähikokkupuutel kätehügieeni reegleid ning standardabinõusid. Maskide kandmine taastatakse vastavalt TÜK infektsioonikontrolli teenistuse soovitustele lähtudes epidemioloogilisest olukorrast.
  4. Patsiendid ei pea kandma maski (v.a ägeda hingamisteede infektsiooni korral, kui seisund seda võimaldab).
  5. Hambaravis ei ole enam vaja kasutada respiraatoreid ega kaitsevisiire ning tuleb tagasi pöörduda endise eriolukorraeelse praktika juurde.
  6. Ravitegevuse käigus tervishoiutöötaja täpsustab patsiendi anamneesi järgnevates küsimustes:
    1. kas patsient või keegi tema leibkonnast on viimase 14 päeva jooksul kokku puutunud COVID-19 haigega;
    2. kas patsiendil esineb respiratoorseid haigussümptomeid ja/või palavikku üle 37,8° C;
    3. kas patsient või keegi tema leibkonnast on viimase 14 päeva jooksul viibinud välisriigis.
  7. Kõiki ülemiste hingamisteede haigustunnustega ja kahtluse korral patsiente testitakse, erakorralise meditsiini osakonnas või enne statsionaari paigutamist.
  8. COVID-19 suure nakkusriski korral peab patsiendiga kokku puutuv personal kandma vastavaid  isikukaitsevahendeid.
  9. Taastatakse sissepääs erakorralise meditsiini osakonda läbi valvuri ukse.
  10. Valga haigla soovitab jätkuvalt haiglaravil viibijaid mitte külastada. Äärmise vajaduse korral on külastamine lubatud kokkuleppel osakonnaga.

Koostatud TÜK infektsiooniteenistuse 1. juulil 2020 korralduse alusel.

Täiendavate küsimuste puhul pöörduge palun haigla õendusjuht Anastassia Org-i poole tel 7665206 või haigla juhataja Margus Ulst-i poole tel 7665201.