PEREARSTIKESKUS REGISTRATUUR 7665220

Round Table klubi noored mehed kingivad meditsiinitöötajatele jõulude puhul 20 000 pirukat, 1500 kilogrammi puuvilju ja 1500 energiajooki

12:22 29. detsember 2020

Kolmapäeval, 30. detsembril annab Round Table klubi üle Lõuna-Eesti haiglate töötajatele kingituse ja tänukirja.

Üleandmised toimuvad Tartus (SA Tartu Ülikooli Kliinikum), Viljandis (SA Viljandi Haigla), Võrus (AS Lõuna-Eesti Haiglas) ja Valgas (AS Valga Haigla). Saadetises on pirukad ja puuviljad.

Täna antakse üle kingitus Kuressaare haiglale (SA Kuressaare Haigla) ja Ida-Tallinna Keskhaiglale (SA Ida-Tallinna Keskhaigla). Eelmisel nädalal andis Round table üle 5000 kingitust, mille üle olid väga tänulikud Ida-Viru Keskhaigla, Narva haigla, Põhja-Eesti Regionaalhaigla, Tallinna Kiirabi, Tallinna Lastehaigla, SYNLAB Veerenni kontori meditsiinitöötajad, samuti Päästeameti Ida päästekeskuse töötajad Jõhvis ja Põhja päästekeskuse töötajad Tallinnas.

Heimar Kuuskler, Round Table Eesti MTÜ rahvusvaheliste suhete juht: “Koroonaviirus on muutnud paljude meie elusid raskemaks. Üks kõige rohkem mõjutatud valdkondi on meditsiin, millele laskub väga suur koormus sellest kriisiga toime tulemisel. Arstid, õed ja ülejäänud haigla personal töötavad suure koormuse ja pinge all. Round Table on heategevusega tegelenud üle 25 aasta ja seekord soovime tunnustada sel kiirel ning keerulisel ajal meie selle sõja eesrinnet, meditsiiinivaldkonna töötajaid, kes on 2020. aasta kangelased. Ida-Virumaa on teise laine epitsenter ning just sellepärast on meie fookus hetkel sellel piirkonnal. Plaanime järgmisena saadetise viia ka Narva Haiglassse ning peale seda järgmisesse suure viiruse levikuga piirkonda, Tallinnasse ning seal asuvate kiirabi- ja haiglate töötajatele. Täname meie koostööpartnereid pagaritoodete tootjat Lantmännen Unibake Finland & Baltic, Astri ja FAMA Keskust, Tallinna Keskturu puuviljakaupmehi OÜ Sanelerist ning Red Bull Eestit!”

Tarmo Bakler, SA Ida-Viru Keskhaigla juhatuse esimees: ”Olen väga tänulik selle meeldiva üllatuse eest, mis keerulisel ajal tõstab meie töötajate meeleolu. Igasugune abi on palju väärt. Olles ise noore mehena Round Table klubi liige olnud, siis tean selle klubi hingeelu hästi ning olen olnud seotud erinevate heategevusprojektidega. Meil on hea meel, et meie olukorda märgati ning sooviti midagi haigla töötajate heaks ära teha. Aitäh, vennad!“

Heategevusprojekti eestvedajaks on Round Table 1 Tallinn klubi. Round Table Eesti on heategevusega tegelenud üle 25 aasta. Mõned näited projektidest: Stipendium Georg Otsa Muusikakooli õpilastele ja selle väljaandmiseks iga-aastase konkurss-kontserdi korraldamine, mis sai alguse 1995. aastal; 2002. aastal asutati Round Table Eesti Fond, mille eesmärk on toetada puudustkannatavate laste hariduspüüdlusi, millest on saanud toetust enam kui 100 last; Viljandi Väikemõisa Väikelastekodu (SA Perekodu) lastekodu lastega ühiste ringsõitude ja seikluspäevade korraldamine. Viimasel aastal tehtud üksikprojektid on Tartu Naiste Varjupaiga ruumide korrastamine ja remont, Kuusalu valla vähekindlustatud noorte jõulupakid, Läänemaa Naiste tugikeskuse tugiteraapia laagri igakuised teraapia sessioonid ja Saaremaa Kallemäe Kooli erivajadustega laste toetamine.

Round Table on noori mehi, vanuses 18-40 eluaastat, ühendav rahvusvaheline liikumine, mille ajalugu sai alguse 1927 aastal Inglismaalt. Tänaseks tegutseb Round Table juba 57 riigis –  2275 klubi kaudu, millel on üle 30 000 liikme. Eestis on 141 tegevliiget ning 13 tegutsevat klubi, mis asuvad Tallinnas, Tartus, Pärnus, Paides, Kuressaares, Haapsalus ja Kärdlas. Round Table on ühiskondliku tegevuse väljund noortele meestele, kes soovivad oma töövälist aega kvaliteetselt sisustada. Selleks pakub meie liikumine piiramatult võimalusi. Alustades oma kohaliku klubi tegemistes kaasalöömisega ning lõpetades välisreisidega teistesse klubidesse ja üritustele üle maailma. Võime öelda, et kõik meie liikmed otsivad alati midagi uut ja huvitavat, mida siis omandada, kohandada ja täiustada.
Lisateavet leiate aadressilt http://rte.ee

Lisateave: