PEREARSTIKESKUS REGISTRATUUR 7665220

Valga haigla nõukogu kutsub Margus Ulsti tagasi

09:50 27. jaanuar 2021

27. jaanuaril erakorralisele koosolekule kogunenud Valga haigla nõukogu liikmed otsustasid Margus Ulsti Valga haigla juhatuse liikme kohalt tagasi kutsuda.

Valga haigla nõukogu esimehe Marek Seeri sõnul arutas nõukogu põhjalikult nii Valga haigla COVID-19 vaktsineerimise korraldamist, kui ka Margus Ulsti tegutsemist seoses vaktsineerimisega. „Arvestades, et tervishoiusektor peab juba aasta aega lahendama ülemaailmsest pandeemiast tingitud kriisi ning et COVID-19 vaktsineerimine on lootus tervishoiusüsteemi kurnatuse lõpetamiseks, ei saa nõukogu aktsepteerida tekkinud olukorda, mil Valga haigla juhi tegevus on väljunud riiklikul tasandil kokku lepitud piiridest,“ ütles Valga haigla nõukogu esimees Marek Seer. Ta lisas, et COVID-19 vaktsineerimise sihtrühmade prioritiseerimine tulenevalt riiklikust plaanist, on võtmetähtsusega.

Valga haigla nõukogu koosolekul otsustati ühtlasi, et haiglajuhi kohusetäitja rolli täidab alates 1. veebruarist Marek Seer. „Kuna kriisiolukorras on vaja tagada tervishoiuasutuste toimepidevus, otsustas Valga haigla nõukogu praegusel COVID-19 pandeemia ajal täita juhatuse liikme koha kuni 30. aprillini,“ selgitas Seer.

Selleks, et Marek Seer saaks Valga haigla juhatuse liikme ülesandeid täita, astub Marek Seer nõukogu esimehe kohalt tagasi.

Lisainfo:
Marek Seer, Valga haigla nõukogu esimees