VAKTSINEERIMINE 53435340

Valga haigla ühineb Sotsiaalministeeriumi kampaaniaga „Avaldame koos lastevanematele tänu“

11:46 14. juuni 2021

Sotsiaalministeerium on algatanud kampaania „Avaldame koos lastevanematele tänu“. Tänukampaaniaga ühineb ka Valga haigla.

„Avaldame koos lastevanematele tänu“

COVID-19 kriisi ajal oleme õppinud märkama neid inimesi meie ümber, kelleta võib elu täielikult peatuda. Arstid, politseinikud, õpetajad jpt on kriisi ajal asendamatud ning nende suunas avaldatud tänu ja kiidusõnad on täiesti õigustatud. Viimane aasta on harjumuspärase elu pea peale pööranud ka lapsevanemate jaoks, kes seisavad silmitsi väljakutsetega mitmel rindel.

Distantsõpe, töökohustused, laste eest hoolitsemine, hirm lähedaste tervise pärast ja mure pere materiaalse toimetuleku pärast, peresuhete pingestumine, laste aitamine õppetöös, majapidamistööd, paarisuhted – see kõik on lastevanemaid kurnanud. Paraku on nende jõupingutustest väga vähe räägitud. Teadmatus, kaua kriisiolukord veel kestab, mõjutab otseselt nii laste kui ka lastevanemate heaolu ning toimetulekut kodus. Abi küsimine ei ole tavapärane ja vanemad tunnevad, et nad peavad ise hakkama saama. Koroonakriisist põhjustatud piirangud on pannud vanemate õlule koorma olla täiskohaga õpetaja, treener, vaba aja planeerija, nõustaja ja kokk, täites seejuures ka oma töökohustusi ja hoolitsedes oma paarisuhte eest. Lastevanemad vajavad tuge, mõistmist ja avalikku tunnustust, et koroonakriisist põhjustatud olukorraga toime tulla.

Tänukampaaniaga ja kooliaasta lõpusirgel soovime tunnustada ning tänada kõiki lapsevanemaid tehtud raske töö eest distantsõppel, vanemaid, kes on oma lastel võimaldanud lasteaiast koju jääda ja eesliinitöötajaid, kes on oma perede arvelt olnud toeks teistele kodanikele.

Paljud lapsevanemad on peale sellist aastat sattunud olukorda, kus nad ise vajavad abi või toetust, aga tihtilugu võib-olla ei teata, kust seda otsida. Seetõttu tahame normaliseerida abi küsimist ja julgustada lastevanemaid vajadusel abi paluma, anda  nõu ja soovitusi eneseabioskuste arendamisel ja anda infot abivõimalustest nagu lasteabitelefon 116 111, tarkvanem.ee ja lasteabi.ee

Kampaaniat saadab veebileht, kus on kõigil võimalik isiklikult lastevanematele tänu avaldada. Kutsume kõiki üles tublisid lastevanematest töötajaid kampaaniat saatval veebilehel ära märkima või kampaaniast lähtuvalt neile omalt poolt suuremat tähelepanu avaldama. Veebi sisestatud lastevanemate nimed kuvatakse koos tänusõnadega mitmel pool nii digi- kui välimeedias. Samuti on võimalik veebilehelt alla laadida tänukirja lapsevanemale, kuhu saab ise sisestada tänatavate lapsevanemate nime(d). Lapsevanemate tänamiseks on kirjutatud ka tänulaul, mida esitavad Laulupesa lapsed koos Koit Toomega.

Tänukampaania kontakt:

Riina Soobik