VAKTSINEERIMINE 53435340

11:51 24. august 2021

Patsientidel

• kätehügieen kohustuslik;
  • Valga Haigla AS viibivad ambulatoorsed patsiendil on kohustuslik kanda kirurgilist maski kogu majas viibimise aja;
  • statsionaari saabunud vaktsineerimata haigel on kirurgilise maski kasutamine kohustuslik liikudes avalikes ruumides ning kuni COVID-19 anamneesi või SARS-CoV-2 testi vastuse selgumiseni (sümptomiteta patsientidel teostada antigeeni test);
  • statsionaarsetel ja päevakirurgia patsientidel, kui nad ei ole vaktsineeritud või kui COVID-19 diagnoosimisest on möödas rohkem kui 8 kuud tuleb testida SARS-CoV-2 RNA empiiriliselt saabudes, 3. ja 7. päeval või koheselt sümptomite tekkel.
  • Vaktsineeritud patsiente tuleb testida sümptomite tekkel.
  • patsientide külastamine on lubatud vaid eelnevalt kokkuleppel osakonnaga külastajale, kes on vaktsineeritud vastavalt COVID-19 vaktsineerimisskeemile või kui COVID-19 diagnoosimisest on möödas vähem kui 8 kuud. Vaktsineerimata külastajatele on lubatud põhjendatud juhtudel kokkuleppel osakonnaga. Külastaja teostab kätehügieeni ja kannab kirurgilist maski.

Püsigem terved!